DANIEL DE VISÉ - Bluusikuningas B.B. King
(Koolibri)
576lk, eesti keelne, pehmekaaneline
RAAMAT/ 9789985050132 / 30,00
-muusika-
Ilmus 13.10.2023
Kohe poes olemas

Müügil ainult World Clinicu poes Telliskivi Loomelinnakus

Riley B. King (1925–2015) sündis Mississippi osariigis Itta Bena linna lähedal valge taluniku Jim O’Reilly istanduses. Muusikasse armus poiss juba noores eas. Innustatuna oma nõo Bukka White’i kitarrist ning Blind Lemon Jeffersoni ja T-Bone Walkeri plaatidest õppis B.B. kitarri mängima ainulaadses meloodilises stiilis, millest sai tema kaubamärk. Mitu põlvkonda muusikuid, alates Jimi Hendrixist, Eric Claptonist ja Carlos Santanast kuni The Edge’ini, on pidanud B.B.-d oma eeskujuks.

"Bluusikuningas B.B. King“ tutvustab muusiku elu tolleaegse maailma seaduste ja tõekspidamiste taustal. Kivistunud eelarvamuste ja lintšimise tunnistajaks olnud B.B. esines ligi kuuekümne aasta jooksul umbes üheksakümnes riigis ja andis viisteist tuhat kontserti – see oli omamoodi viis mineviku eest põgenemiseks. Nii mõnestki tema esinemisest, sealhulgas Chicago Cooki maakonna vanglas, on saanud legend. B.B. karjäär kulges imetluse ja tagasilöökide vahel, kuid ta tõusis alati jalule.

Autor on intervjueerinud hulganisti B.B. Kingi siseringi inimesi - perekonda, bändiliikmeid, abilisi, mänedžere ja paljusid teisi, kelle mälestused rikastavad ja elavdavad selle Mississippi bluusititaani elulugu.

""Bluusikuningas B.B. King" jutustab B.B. Kingi earkordse eluloo väga üksikasjalikult, ja see lugu on imeline. Tõeline austusavaldus suurele artistile."
- John Landis

"Keegi ei töötanud rohkem kui B.B.. Keegi ei ole noori artiste rohkem inspireerinud. Keegi ei ole bluusi sõnumi levitamiseks rohkem teinud."
- President Barack Obama

"Need meelikõitvad leheküljed on usalduslik retk B.B. Kingi elu ja loomingu juurde. B.B. on tõeline bluusimaailma kuningas, ojaa!"
- Billy F. Gibbons