PÕHJA KONN - Hetk. InSpereeritud Tüürist
(Põhja Konn)
Gatefold
2LP / 4740447600659

-progressive rock-
Ilmus 2019

Põhja Konna 2. album "Hetk. InSpereeritud Tüürist" sündis koostöös vokaalansambliga Vox Clamantis ja Estonian Cello Ensemble'iga. Bändiga on uueks kauamängivaks liitunud laulja Mikk Dede, löökpillimängija Lauri Metsvahi, avalooks Vanemuise orkestrandid ning lõpulooks helilooja Erkki-Sven Tüür.
Plaadilt leiab lisaks Põhja Konna omaloomingule ka seaded Erkki-Sven Tüüri koorilauludest Taandujad ja Väike eestimaine laul ning Rasmus Puuri, Madis Järvi, Erkki-Sven Tüüri, Tõnis Kõrvitsa, Põhja Konna ja Valter Soosalu arranžeeringud kollektiivi In Spe teostest "Uus ja vana", "Päikesevene", "Antidolorosum", "Isamaa ja Igavik".
Albumi laulud on kirjutatud Henry Kõrvitsa (Genka), Leelo Tungla, Valter Soosalu, Artur Alliksaare, Peep Ilmeti, Doris Kareva, Juhan Liivi ning Hando Runneli sõnadele.
"Meie 2. kauamängiv sooritab ühise elutunnetuse ja hingamise kaudu samme, hüppeid ja mõttevahetusi üle žanride. See ei ole kannatamine ristil või ärevuse käes higistamine, vaid protsess, mis toob kokku ühise elutunnetuse – olgu see siis väljendatud traadi tõmbamise, tšellopoogna liikumise, kõride ning kopsude, hip-hop’i, trummi põristamise või vibrafoni resonaatorite kaudu. Kui oleme kütnud põnevust üksteise ellu nii jutu kui ka tegudega väljaspool ühist lavalaudade trampimist, siis ei ole ühtegi põhjust, miks peaksime jätma kinni haaramata meid kokku toonud juhustest, vestlustest ja sellest elust ning hetkest, mil pidada polüloogi meile endile kõige sobivamate instrumentide kaudu
- Põhja Konna laulja ja klahvpillimängija Valter Soosalu

Lood:
LP1:
A;
1. Avamäng 2020
2. Üksi olemise hurmav õõv
3. Igavik

B:
1. Väike Eestimaine laul
2. Taandujad
3. Isamaa

LP2:
C:
1. Pillimees on alati tragi
2. Päikesevene

D:
1. Antidolorosum
2. Hetk
3. Uus ja vana
Lisa ostukorvi
30 €