MÄRTEN KROSS - Üks poiss vaatas tähti
(Märten Kross)
digipakCD / 4748001009344
-rock/jazz-

Üks poiss vaatas tähti on kitarrist/laulja Märten Krossi esimene isiklik täispikk stuudioalbum. Plaadile on salvestatud üksteist lugu mille muusika ja tekstide autor on Märten. Plaadil teevad kaasa tuntud Eesti muusikud Peeter Metsar bassil (Elmar Liitma bänd, Helen Tartes, VanGogh), Kiur Aarma akustilisel kitarril (Raadio Maria, Lenna), Raun Juurikas klahvpillidel(Liisi Koikson, Öötöö) ja Toomas Rull löökpillidel (Ultima Thule, Kiigelaulukuuik, Öötöö). Märten mängib akustilisi- ja elektrikitarre ning laulab.
Kitarristina on Märten Kross varem mänginud ansamblites Just Knud Qvigstad ja Mr.Lawrence, samuti avaldanud Jaan Söödiga kahemeheplaadi “Eile, täna, homme” (2015). Täispika autorimaterjaliga ei ole aga ta varem avalikkuse ette astunud.
Album “Üks poiss vaatas tähti” on inspireeritud tänapäeva kiirest elutempost kõrvale astumisest ja maale elama kolimisest. Kogu plaadil salvestatud materjal on kirjutatud viimaste aastate jooksul Kassaris, Hiiumaal elades. Plaadile talletatud muusika on omamoodi ajatu ja meditatiiivne, valdavalt akustilise kõlapildiga. Pisut jazzilik jutustus, kus ei puudu ka hoog.
Lisa ostukorvi
15 €