ERKI PÄRNOJA / COLLEGIUM MUSICALE - Anima Mea
(Erik Lindström Music)
CD / ELM 2101CD
-classical/choir-
Ilmus 3.4.2021
Kohe poes olemas
Tarneaeg 1-3 päeva

Koorile ja ansamblile kirjutatud teos on haaranud kaasa Erki Pärnoja käekirjale iseloomulikud mastaabid; filmiliku eepika ja eleegilise ilutunnetuse, lisades paletti kammerkoor Collegium Musicale hingepuudutavad kooriseaded.
"Anima Mea" kandev tukse on inimhinge ja laiemalt kõige elava ajatu müsteerium. Vaade egotsentrilise maailmanägemuse piiride taha, kus ei peitu küll vastused kõigele aga võib leiduda võti, kuidas kaootilise ja pööraselt muutuva maailmaga selgust ja rahu leida. Plaanidest ja liigsetest konstruktsioonidest lahti lastes on Pärnoja juhindunud intuitsioonist, jättes kuulajatele vabad käed isiklikeks ja intiimseteks tõlgendusteks. Keset kadu kõlav soov hoida hinges lootust on taas rohkem kui ajakohane, sisendades usku uuestisünniks ja taastärkamiseks.
Teose algtekstina on kasutatud fraase psalmidest, teadmata autorite-munkade ladinakeelseid ja keldi palveid, samuti Anna Haava luulet. Sõnalise osa seadmise taga seisavad Erki Pärnoja, Anu Lamp, Jaan Tammsalu ja Eero Epner.

Algselt 2020. aasta Ülestõusmispühadele planeeritud esiettekanne lükkus olude sunnil sügisesse hingedeaega, mil teos koos Arvo Pärdi loominguga moodustas kontserdiõhtu “Südaöine: Pärt & Pärnoja”. Tallinnas, Jaani kirikus toimunud kontserte külastas kahel õhtul ligi 1500 inimest. Klassikaraadio kontsert-salvestus kujunes aga möödunud aasta üheks populaarseimaks ülekandeks.
Kontserdi esiettekanne sai järelproduktsioonis helilisi täiendusi ja Erki Pärnoja 5. album kannabki nime "Anima Mea".

Lood:
1. Anima Mea = My Soul
2. Alla tiibade varju = Into Wings' Embrace
3. Isa = Father
4. Koit või ehakuma = Is It Dawn Or Morning's Glow
5. Sügav rahu = Deap Peace
6. Mina tean = I Know
Lisa ostukorvi
15 €